Informácie k iniciatíve Košického samosprávneho Kraja – KSK

Dávame do pozornosti iniciatívu KSK – „Spájame lásku a umenie“, k tejto téme boli poskytnuté informácie aj na ostatnom rokovaní Komisie  pre cirkevné a spoločenské otázky.

Mesiac február sa spája so sviatkom sv. Valentína, ale svoje miesto má v ňom aj Národný týždeň manželstva.

V období od 14. do 18. februára budú kultúrne organizácie Košického samosprávneho kraja poskytovať vstupenky na vybrané podujatia, výstavy či expozície formou 1+1. Dvojica zaplatí iba za jednu vstupenku, druhú získa ako darček.

Župné múzeá, galérie, divadlá, osvetové strediská a kultúrne centrá pripravili v tomto období zaujímavú ponuku. Všetci milovníci umenia môžu zájsť na vybrané výstavy, expozície, do knižnice či na pozorovanie oblohy so zvýhodneným vstupným. Informácie nájdete zverejnené na webovej stránke a sociálnych sieťach KSK.

Odkaz na web stránky, kde nájdete potrebné informácie ako aj súhrn podujatí v rámci kraja: Župa spája lásku aj umenie – VUCKE a Kalendár akcií a podujatí do 8.5.2024 (terraincognita.sk)

 

HNPRK – stretnutie so zástupcami cirkevného súdu 20.2.2024

Spoločenstvo Hnutie na pomoc rozvedeným kresťanom Vás pozýva na pravidelné mesačné  stretnutie – so zástupcami Cirkevného súdu, ktoré sa uskutoční dňa 20. februára 2024 o 16.00 hod. v kostole Kráľovnej pokoja, Prešov – Sídlisko III.

Téma: Kánonický proces v kauzách na vyhlásenie neplatnosti manželstva.

Stretnutie povedie: ICLic. Jaroslav PASOK, súdny vikár Metropolitného tribunálu v Prešove spolu s advokátmi: ICLic. Pavlom Bačikom a ICLic. Martinom Labanom

 

Svätá omša za život v Košiciach s modlitbou za uzdravenie po potrate

Vo štvrtok, 29. februára 2024 o 17:00 v Uršulínskom kostole v Košiciach bude svätá omša za život, ktorá bude osobitne venovaná bolesti po skúsenosti potratu ako prvá pomoc na ceste uzdravenia a následne ďalšie možnosti pomoci. Budeme sa modliť s vami a za vás, za vašu rodinu a obnovenie vašich vzťahov.. Naším hosťom bude o. Ján Kulan, kňaz, psychológ a súdny znalec košickej arcidiecézy. Študoval psychológiu na Pápežskej gregoriánskej univerzite v Ríme. Pôsobí ako moderátor Arcidiecézneho centra mládeže. Počas programu bude k dispozícii aj Kniha života. Obsahuje láskavé spomienky rodičov na deti, ktoré im zomreli pred narodením a neboli pochované. Ak takéto dieťa máte aj vy alebo vaši známi či príbuzní, máte dobrú príležitosť zhmotniť vašu rodičovskú lásku.

 

Spoločenstvo Extrémnej Krížovej Cesty-Košice, Vás pozýva dňa: 22.03.2024, na možnosť prežitia krížovej cesty v celonočnej modlitbe, pri náročných podmienkach, kde účastníci rozjímajú pri 14tich zastaveniach.

Extrémna Krížová Cesta sa začína večernou svätou omšou o 18.00 v Košiciach, v kostole Kráľovnej Pokoja Košice-Juh. Registrácia sa spúšťa na Popolcovú Stredu 14.2.2024.

Trasa spĺňa potrebné štandardy: – začína svätou omšou, – dĺžka trasy je 40km, alebo minimálne 30km už s potrebným prevýšením 500m, – trasou sa prechádza v noci, z väčšej časti po lesných a poľných cestách, – na trase je 14 zastavení, pri ktorých účastník rozmýšľa nad jednotlivými rozjímaniami, – doba prechodu je minimálne 8 hodín, – trasou sa prechádza v tichosti a v malých skupinkách. Cieľom je siahnuť na dno svojich síl a zažiť Božiu prítomnosť. V Extrémnej Krížovej Ceste, ide o prekonanie vlastnej komfortnej zóny a odhodlanie prijať ťažkú výzvu a byť tu pre druhých. Má povzbudiť ľudí k zmene svojho doterajšieho spôsobu života.

Registračný link, ako aj všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke: www.ekc.sk/kosice, ako aj na facebookovej stránke: Extrémna Krížová Cesta -Košice. Plagát ohľadom Extrémnej Krížovej Cesty, si môžete pozrieť aj na webovej stránke: tlačová kancelária konferencie biskupov Slovenska. www.tkkbs.sk

Kategorie: Oznamy